Александр Косенко

Я, Косенко Олександр Іванович, народився 13 квітня 1957 року в селі Доніно-Кам’янка Знамя’нського району Кіровоградської області. Освіта вища. У 1986 році без відриву від виробництва з відзнакою закінчив вечірнє відділення Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування , спеціальність інженер-механік. Суттєвою часткою мого життя ,моєї душі є література: член бюро бласного літературного об’єднання «Степ». На громадських засадах веду літературну студію «ЛІРА» при обласній бібліотеці для юнацтва імені Бойченка. Пишу. Видають.

Лауреат літературних премій «Сокіл степів» (за сумою публікацій ,2009 рік) та Літературної премії імені Євгена Маланюка (2010 рік, за книгу «НА СЬОМИЙ ДЕНЬ»). Друкувався у періодиці . Це газети: «Серп і молот» (Знам’янська районна газета 1969-1974 роки), «Молодий Комунар», «Кіровоградська правда”, «Вечірня газета», «Україна центр» (Обласні кіровоградські газети-часто і систематично починаючи із 1982 року.), Літературна Україна» (2012 рік) Безліч публікацій у інтернет – виданнях. Неодноразово виступав на радіо та на телебаченні. Журнали – « Поріг», «Степ», «Вежа», «Золота пектораль».

Також у різний час мої твори з’являлися у відомчій, обласній та районній пресі різних регіонів України, у періодиці та часописах Тернопільщини, Дніпропетрівщини, Миколаївщини,Галичини Переклади видавалися у Росії, Молдові. Колективні поетичні збірки «ЄВШАН» (Видавництво МАВІК , Кіровоград 2000 рік), «Золоте поле» (Спілка письменників України, Кіровоград 2009 рік) . Хрестоматія з літератури «Блакитні вежі» (Видавництво МАВІК ,2011 рік). Окремими книгами – книга поезій «На сьомий день» ( видавництво «СТЕП» 2009 рік.), та «Гартування води» («Український пріоритет» Київ 2012 р.) Позаяк на досягнутому зупинятися не збираюся , то підготував до друку , рукописи поезій «Світотривання»,«Монолог», «Капища пам’яті».Працюю над прозою. Активно продовжую співпрацювати з часописами , як в Україні , так і за її межами. 

Публикации в «Палисаднике»

  1. №2 2014 (2) - «Кому та кров...»
  2. №3 2017 (13) - «Коли життя вбирає холод»