Оксана Смола

Смола Оксана народилася у степовому містечку Баштанка  на Миколаївщині 6 листопада 1971 року. Навчалася у Баштанській загальноосвітній школі №2. Вищу освіту (заочно) отримала в Миколаївському державному педагогічному університеті, який закінчила з відзнакою 2000 року, здобувши спеціальність викладача зарубіжної літератури та української мови і літератури. Тривалий час працювала керівником студії образотворчого мистецтва «Жар-птиця» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Баштанки. 
 
Як прозаїк, Оксана Смола вперше заявила про себе у 2007 році в часописі Національної Спілки письменників України «Вітчизна» (Київ), згодом були публікації в «Березолі» (Харків), у письменницькій газеті «Літературна Україна», у культурно-мистецьких виданнях: «Перевал» (Івано-Франківськ), «Золота Пектораль» (Тернопільська обл.), Особливо дружні стосунки склалися зі львівським журналом «Дзвін», який, починаючи з 2007 року, щорічно публікує твори письменниці з півдня України. 
Смола О. М. працює також у царині драматургії та літературної критики.
 
У творчому арсеналі прозаїка три видані книжки. Прозова збірка  «Першотвори» (2007), роман-мозаїка «Рух назустріч Світлу» (2010), відзначений літературною премією ім. Ірини Вільде 2012 року. Наприкінці 2011 року  вийшло окремою книжкою оповідання «Білий рояль».  Цей твір був також опублікований у журналі «Дзвін» цього року, тільки раніше,  авторка отримала премію ім.Романа Федоріва. 

Оксана Смола також є лауреатом обласної премії ім. Миколи Аркаса в номінації «просвітницька діяльність» (2012). А 2014 року на Міжнародному конкурсі романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики про кохання «Коронація слова»  нагороджена ІІ премією в номінації «П’єси» за трагікомедію «Будинок милосердя». 

На шляху до читача четверта книга Оксани Смоли «Вітрильник у Божих долонях». До збірки увійшли оповідання, новели, етюди, написані впродовж 2006-2016 років.

Публикации в «Палисаднике»

  1. № - «Тиша кольору індиго»