Віра Правоторова

Народилася 04 жовтня 1958 року на Рівненщині, де і пройшло її дитинство. Навчаючись у школі, щиро закохалася у рідне слово. Поглиблювала цю любов у шкільному літературному гуртку «Мрія кличе» та у літературній студії при районній газеті.

Проте, всупереч мрії, не філологія чи журналістика стали професією авторки. Життєві обставини склалися так, що у 1981 році вона здобула фах економіста у одному із Львівських вузів. Протягом студентських років відвідувала літературну студію при Львівській обласній молодіжній газеті, інколи друкуючись у ній.

Весь трудовий шлях Правоторової В. пов’язаний з обраною професією. Ось і зараз вона продовжує працювати в царині фінансів та права. Але, черпаючи натхнення у любові до рідного слова, всі свої життєві переживання довіряла друзям-аркушам, списуючи їх поетичними рядками та ховаючи у шухлядку.

Півстолітня життєва межа стала значущою для авторки, вона стала писати вірші для дітей. Ділилася ними із родиною, друзями та колегами. Доторкнувшись до серця однієї із шанувальниць, віршики дивном чином потрапили до Івана Малковича, який особливо уподобав один із них («Про янгола») та взяв до другого тому «А-ба-ба-га-ла-ма-гівських» «Улюблених віршів».

Через певний час відбулася зустріч авторки із відомим видавцем. Ця подія стала великим поштовхом для подальшої творчості. За порадою видавця авторка розіслала свої вірші до дитячих періодичних видань та звернулася до Рівненської обласної спілки письменників, де отримала щиру підтримку тодішньої голови спілки- Анни Лимич (Войнарович). Саме вона направила авторку до прийняття рішення про те, щоб надрукувати написане. Як результат- перша збірка «Віршенята і віршики з оксамитової торбинки» вийшла друком  у видавництві «Зелений пес» у серпні 2015 року, до якої ввійшли добрі , світлі, надихаючі віршики. Друга збірка «Веселі віршики з мальованого глека» з’явилася у цьому ж видавництві у травні 2016 року. До неї увійшли веселі та розвиваючі віршики авторки. Презентація останньої відбулася у Львівському палаці мистецтв у вересні 2016 року в рамках 23 Міжнародного книжкового Форуму видавців. На одній із радіостанцій записано аудіокнигу віршів автора у її виконанні «Радісні віршики з бабусиної флешки», яка передана до бібліотек України для слабкозорих дітей як подарунок.

Багато творів Правоторової В. , розісланих до дитячих журналів, було взято до редакційних портфелів. За період із жовтня 2014 по травень 2017 року, тобто лише за два з половиною роки , твори авторки було опубліковано біля 60 разів у популярних виданнях для дітей, таких як «Малятко» (8 публікацій), «Пізнайко» (3 публікації), «Мамине сонечко» (4 публікації), «Ангелятко» (5 публікації), «Ангеляткова наука» (3 публікації), «Колобочок» (15 публікацій), «Маленька фея та сім гномів» (2 публікації), «Маленький розумник» (1  публікація), а також у інших виданнях для дітей. Творам авторки притаманний особливий стиль, вони щирі та позитивні. Герої віршів в доброзичливій та легкій для сприйняття формі наближають дитину до розуміння понять доброти і співчуття, допомагають позитивно сприймати оточуючий світ, дають поштовх до розвитку творчої уяви та фантазії, прищеплюють любов до рідного слова.

У вересні 2016 року Правоторову Віру прийняла у свої ряди Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України.

В даний час готується до видання третя збірка авторки «Оповідки та віршики з бабусиної валізки».

Не дарма героїня одного з віршиків авторки – маленька гусінь, яка одного ранку стала красивою та крилатою, щиро відкрила усім свій секрет:

«Чи сумно, чи прикро – та мрій через силу,

 Бо мрія усім домальовує крила.»

 

Публикации в «Палисаднике»

  1. №4 2017 (14) - Вірші