Михайло Юдовський

Михайло Юдовський народився 13 березня 1966 року в Києві. Навчався в художньо-промисловому технікумі та інституті іноземних мов. Два роки відслужив у армії, на Далекому Сході. З 1989 року – вільний художник. Першу книгу («Пригоди Торпа і Турпа») написав у співавторстві з Михайлом Валігурою. Книгу було видано в 1992 році у видавництві «Есе».
У тому ж 1992 році переїхав до Німеччини (місто Франкенталь). Довгий час писав для себе, не беручи участь в літературному житті, не намагаючись публікуватися і виставляючи свої живописні роботи – в країнах СНД, Європи та Америки.
У 2009 році в Україні вийшла книга М. Юдовського «Поеми і вірші». Поезію і прозу автора опублікували літературні журнали і альманахи в Україні, Росії, Німеччині, Великобританії, Фінляндії, Ізраїлі, Австралії та США. У 2013 році видавництво АСТ (Москва) випустило книгу прози М. Юдовського «Повітряна кулька з вагою свинцевою», у квітні того ж року американське видавництво «POEZIA.US» опублікувало поетичну збірку автора «Тіла і тіні», а в 2014 році у видавництві «Петіт» (Латвія) вийшла книга віршів «Напівсередні віки».
Влітку 2016 року в харківському видавництві «Фабула» вийшли російською та українською мовами прозові книги «Наволоч» і «Богиня».
Юдовський є лауреатом кількох літературних премій, його живописні роботи знаходяться в музеях, а також приватних колекціях п'ятнадцяти країн світу. Пише як російською, так і українською мовою. У 2015 році закінчив роботу над перекладом на російську та українську мови всіх сонетів Шекспіра.

Фото: Тетяна Давіденко