Василь Довжик

Василь Довжик — український поет і прозаїк, перекладач, драматург; актор театру і кіно; ведучий літературних програм Національної радіокомпанії України (передачі «Антологія сатири і гумору», «Веселий всесвіт», «Сторінки української класики»), член Національної спілки письменників з 1980 року, Національної спілки театральних діячів України.

Народився на Сумщині у 1943 році. Освіту здобув у Лебединському педагогічному училищі та Київському театральному інституті імені І. Карпенка-Карого. У творчому доробку поета поетичні збірки, збірки акровіршів-загадок, повістей («Втеча», «Перерваний урок», «Підкувати блоху»), а також повісті-казки, п'єси.

Василь Довжик — автор лібретто до трьох опер, переклав для театру близько 20 п'єс; написав слова для низки пісень у співпраці з композиторами К. Стеценком, В. Зубицьким, О. Ледньовим, О. Марцинківським, Оленою Лис, Людмилою Матвійчук, В. Степурком та іншими.

Лауреат Літературних премій імені О. Копиленка, Остапа Вишні, премії імені Лесі Українки, М. Старицького та ін. Заслужений діяч мистецтв України (2008).

Зіграв у понад 30 кіно- та телефільмах, з-поміж них: «Золоті литаври» (1970), «Вечори на хуторі біля Диканьки» (1983), «Злочин з багатьма невідомими» (1993), «Сад Гетсиманський» (1993). Грає на сценах театрів.

Публикации в «Палисаднике»

  1. №2 2016 (8) - «Мовчу, щоб розповісти про життя...»