Василь Шкурган

Народився 14 вересня 1952 року в селі Смодна Косівського району на Прикарпатті в сім’ї робітника деревообробного виробництва. В рідному селі закінчив початкову, а в Косові — середню школу. Відразу після школи поступив  і 1974 року закінчив біологічний факультет Чернівецького державного університету. Одночасно закінчив і школу журналістики при філологічному факультеті. Працював молодшим науковим співробітником науково-дослідного інституту рибного господарства у Львівській області, фотохіміком і вчителем в Косові, апаратником виробничого об’єднання «Азот» в Черкасах, кореспондентом і редактором газети «Гуцульський край» в Косові, завідувачем відділу та заступником голови райдержадміністрації в Косові, головним інженером деревообробного виробництва на Косівщині.

Тепер проживає в родинній хаті милої Гуцульщини.

Як активіст громадської роботи Василь Шкурган багаторічно очолював Косівське товариство «Гуцульщина».

Пристрасть  до поезії проявилася в п’ятому класі написанням перших віршів. З того часу це захоплення не відпускає. Значним поштовхом до особистої поетичної творчості стала знаменита музична творчість Володимира Івасюка, незабутні виступи ВІА «Смерічка», що співпали в часі студентства в Чернівцях. Пізніше, в Черкасах, долучився до літературного об’єднання молодих письменників «Ровесник».

З 1982 року як поет, а пізніше і як новеліст друкується в багатьох періодичних виданнях, літературних журналах, альманахах і колективних збірниках, його вірші та новели звучать з національного й обласного радіо, екранів телебачення.

Випустив у світ книжки поезій та новел: «Кілько того світа» (2008 р.) та «Ади жию» (2011 р.).

Член НСПУ з 2012 року. Очолює Косівську первинну організацію Івано-Франківської обласної організації НСПУ.

Публикации в «Палисаднике»

  1. №1 2018 (15) - Оповідання